Ste tu
Home > Správy > Svet > Výbuch v chemickej továrni v Lovosiciach spôsobil únik hexánu, hasenie skomplikovala statika budovy (foto)

Výbuch v chemickej továrni v Lovosiciach spôsobil únik hexánu, hasenie skomplikovala statika budovy (foto)

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – Vo výrobnej hale spoločnosti Preol v areáli chemickej továrne v českých Lovosiciach v noci pred jedenástou hodinou nastal výbuch.


Ako informuje spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu záchrannej služby v Ústeckom kraji Prokopa Voleníka, vznietil sa tam plyn hexán.


Zranili sa traja ľudia a v nemocnici skončil aj štvrtý človek, ktorému sa v čase výbuchu zhoršil zdravotný stav, no nezranil sa priamo, uviedol Voleník.

Na mieste v noci zasahovalo dvanásť jednotiek hasičov, informoval hovorca krajských hasičov Milan Rudolf. Hasenie skomplikovala statika budovy a privolaný bol aj vrtuľník s termokamerou.

Dvanáct jednotek hasičů zasahuje po výbuchu v areálu firmy Preol v Lovosicích. Ochlazujeme halu 35 x 20 x 25 metrů i za pomocí výškové techniky bez obsluhy. Na místo je povolán vrtulník s termokamerou. Je vyhlášen třetí stupeň poplachu. pic.twitter.com/Ek2w93kNfe— HZS Ústeckého kraje (@HzsUlk) July 5, 2021

Viac k témam: Lovosice, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch v chemickej továrni v Lovosiciach spôsobil únik hexánu, hasenie skomplikovala statika budovy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top