Ste tu
Home > Správy > Svet > Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube

Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – Na ruskej Kamčatke zmizlo lietadlo s 28 ľuďmi na palube. Stroj Antonov An-26 letel z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana, keď podľa miestnych predstaviteľov pre núdzové situácie nenadviazal kontakt podľa plánu. Miestne ministerstvo dopravy zase informovalo, že lietadlo tiež zmizlo z radaru. Na palube bolo 22 pasažierov a šesť členov posádky.


Po lietadle pátrajú a jeho zmiznutie je už aj predmetom vyšetrovania. Trasu stroja preskúmavajú dva vrtuľníky a lietadlo, uviedli miestni predstavitelia. Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt. Podľa kamčatskej vlády v ňom cestovala šéfka samosprávy v Palane Olga Mochirevová.


Stroj patrí Kamčatskej leteckej spoločnosti a podľa tlačovej agentúry Tass bol v prevádzke od roku 1982. Riaditeľ spoločnosti Alexej Chabarov pre tlačovú agentúru Interfax uviedol, že lietadlo bolo z technického hľadiska v poriadku.

V roku 2012 havarovalo lietadlo Antonov An-28 Kamčatskej leteckej spoločnosti, ktoré tiež letelo na trase Petropavlovsk-Kamčatskij – Palana, do hory. Na palube bolo 14 ľudí, z ktorých 10 zomrelo. Obaja piloti, ktorí nehodu neprežili, mali podľa Tass alkohol v krvi.

Viac k témam: havária lietadla, stratené lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube © SITA Všetky práva vyhradené.


Top