Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Pendleri sa budú pohybovať cez hranice jednoduchšie, ale len zaočkovaní

Pendleri sa budú pohybovať cez hranice jednoduchšie, ale len zaočkovaní

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – Pohyb ľudí, ktorí bývajú za hranicami, sa od piatka 9. júla novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR zjednodušuje. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR).


Viac o téme: Koronavírus

Podľa novej vyhlášky nemajú očkovaní povinnosť testovať sa. „Zároveň po novom podľa stanovenej vyhlášky sa za zaočkovanú osobu považuje aj človek, ktorý je očkovaný prvou dávkou očkovacej látky, pričom táto definícia s platnosťou do 9. augusta platí okamžite po zaočkovaní,“ uvádza Eliášová.


Zaočkovaným sa v systéme eHranica stačí zaregistrovať raz za pol roka. Nezaočkovaní občania Slovenska, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt do 100 kilometrov v prihraničných oblastiach susedného štátu, musia podľa novej vyhlášky ÚVZ SR predložiť negatívny výsledok PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„Okrem COVID-preukazu EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku je zároveň možné preukazovať sa aj potvrdeniami z iných krajín. Podmienkou je, aby toto potvrdenie bolo v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku,“ uzatvára Eliášová.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pendleri, štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk – Pendleri sa budú pohybovať cez hranice jednoduchšie, ale len zaočkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.


Top