Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na utorňajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a jeho manželky proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 25. októbra 2020.


Kováčik tak zostáva vo väzbe. V tlačovej správe o tom informovala Ivana Nittmannová z tlačového oddelenia NS SR.


S rovnakým výsledkom vyhodnotil senát aj žiadosti obvineného o nahradenie väzby písomným sľubom, o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj žiadosť obvineného o nahradenie väzby peňažnou zárukou vo výške 50-tisíc eur, ktorú ponúkla manželka obvineného, nakoľko ju súd nepovažoval v tomto prípade za opodstatnenú.

Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo senát Ústavného súdu SR na neverejnom zasadnutí senátu 22. júna 2021 zrušil uznesenie NS SR z 10. novembra 2020, ktorým potvrdili väzbu pre Kováčika.

Kováčik je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa orgánov činných v trestnom konaní spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov, ako aj so skupinou okolo Norberta B. a obvinených policajných funkcionárov.

Viac k témam: súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top