Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vakcinácia je najúčinnejší nástroj v boji proti pandémii, Kollár je rozhodne za zvýhodnenie zaočkovaných

Vakcinácia je najúčinnejší nástroj v boji proti pandémii, Kollár je rozhodne za zvýhodnenie zaočkovaných

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý člen strany Za ľudí a dnes nezaradený poslanec NR SR Miroslav Kollár pre agentúru SITA povedal, že očkovanie je najefektívnejší nástroj v boji proti pandémii. Považuje preto za pochopiteľné, že vláda pri nízkej miere zaočkovania hľadá motivačné nástroje na zvýšenie miery zaočkovania.


Kombináciu odmeňovania zaočkovaných a mierneho nátlaku na nezaočkovaných vníma ako legitímnu. „Ešte efektívnejšie by to bolo, ak by sa pridala naozaj motivačná mediálna kampaň a hlavne všetci politickí lídri, koaliční aj opoziční, s jasným podporným postojom v prospech očkovania,” dodal. Doplnil, že zo zdravotných dôvodov nebude vo štvrtok a v piatok 2. júla v parlamente, ale keby bol, za tento návrh by zahlasoval.


Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Vakcinácia je najúčinnejší nástroj v boji proti pandémii, Kollár je rozhodne za zvýhodnenie zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.


Top