Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Korčok víta priority Slovinska v Rade EÚ, krajina kladie dôraz na ekonomickú obnovu či západný Balkán

Korčok víta priority Slovinska v Rade EÚ, krajina kladie dôraz na ekonomickú obnovu či západný Balkán

Zdieľaj tento článok

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) víta zameranie slovinského predsedníctva v Rade Európskej únie (EÚ), ktoré má byť sústredené na ekonomickú obnovu, zelenú digitálnu transformáciu a na región západného Balkánu.


V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Podpora slovinského predsedníctva

„Podporujeme predstavené priority slovinského predsedníctva v Rade EÚ. Považujeme ich za politicky aktuálne, tematicky vyvážené a reflektujúce oblasti, ktoré v súčasnosti v únii najviac rezonujú,“ povedal Korčok.

„Proces rozširovania musí napredovať a v tomto bode vítame zámer slovinského predsedníctva zorganizovať samit EÚ-západný Balkán v októbri 2021,“ povedal slovenský minister. Doplnil, že v najbližšom období bude nevyhnutné intenzívne spolupracovať v rámci konferencie o budúcnosti Európy.

Blízky partner

Slovinsko preberá predsedníctvo v Rade Európskej únie od júla tohto roka.

Podľa šéfa slovenskej diplomacie je táto krajina blízkym partnerom, spolu s ktorým Slovensko vstúpilo do EÚ a obe krajiny zdieľajú aj mnohé priority.

Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok víta priority Slovinska v Rade EÚ, krajina kladie dôraz na ekonomickú obnovu či západný Balkán © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top