Ste tu
Home > Správy > Svet > V španielskom väzení zomrel podnikateľ John McAfee, v USA mu hrozili desiatky rokov väzenia

V španielskom väzení zomrel podnikateľ John McAfee, v USA mu hrozili desiatky rokov väzenia

Zdieľaj tento článok

24.6.2021 (Webnoviny.sk) – Zakladateľ softvérovej spoločnosti McAfee zameranej na antivírusové programy, britsko-americký podnikateľ John McAfee, zomrel v stredu vo veku 75 rokov vo väzenskej cele neďaleko Barcelony.


Pravdepodobne išlo o samovraždu

Dozorcovia sa ho snažili oživiť, ale väzenskí zdravotníci nakoniec vyhlásili, že je mŕtvy. Informovala o tom vo vyhlásení regionálna katalánska vláda.


„Príčinu jeho úmrtia prišla vyšetriť justičná delegácia,” konštatuje vyhlásenie. Dodáva však, že všetko naznačuje, že išlo o samovraždu.

McAfeeho zatkli vlani v októbri na medzinárodnom letisku v Barcelone a vo väzení čakal na výsledok konania o vydaní do USA. Dôvodom jeho zadržania boli obvinenia z vyhýbania sa daniam v americkom štáte Tennesse.

Súd rozhodol o vydaní do USA

Podnikateľ zomrel len niekoľko hodín po tom, ako španielsky súd oznámil, že schválil jeho vydanie do USA, kde mu hrozilo odsúdenie na desiatky rokov väzenia.

McAfeeho softvérovú firmu v roku 2011 kúpila spoločnosť Intel za 7,68 miliardy dolárov. John McAfee, ktorý sa venoval aj propagácii kryptomien, bol známy ako odporca daní.

V roku 2012 bol hľadaný, aby vypovedal v súvislosti s vraždou jeho suseda v Belize, ale obvinený nebol.

Viac k témam: kryptomeny, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – V španielskom väzení zomrel podnikateľ John McAfee, v USA mu hrozili desiatky rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top