Ste tu
Home > PR > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> TIP NA VÝLET: KÚPALISKO V SÁROSPATAKU

TIP NA VÝLET: KÚPALISKO V SÁROSPATAKU

Po počasí, ktoré sa nedá nejak hodnoverne opísať tu opäť máme typické letné počasie s vysokými teplotami vhodnými na kúpanie. Aj zajtra majú byť tridsiatky. Preto sme si pre Teba pripravili tip na jednoduchý a finančne nenáročný výlet na kúpalisko za južné hranice Slovenska.


Blízke kúpalisko v Sárospataku

Jednoduchým a účinným tipom na výlet je kúpalisko s názvom Végardó Fürdö (pre niektorých známe aj ako Árdov). Nachádza sa iba 43 kilometrov (približne 45 minút cesty autom) od nášho mesta. Veľkým plusom sú najmä ceny, lebo sú oveľa menšie ako v našich termálnych parkoch.


kúpalisko 6

Za 1600 forintov (v prepočte asi 5,30 €) dostane jeden dospelák na celý deň prístup k mnohým bazénom s termálnou a liečivou vodou. Študentov, dôchodcov a rodiny s deťmi však vyjde jeden pobyt na ešte menej. Avšak ak sa chceš šmýkať na troch tobogánoch, zvlášť si priplatíš.

Odporúčanie pred cestou

Odporúčam rozmeniť si peniaze dopredu v jednej z bánk alebo v zmenárni ešte v Trebišove. Tá sa síce nachádza aj na hraničnom priechode, avšak je viac než pravdepodobné, že sa tu zdržíš oveľa viac, ako by si sa zdržal v banke. Neraz sa mi stalo, že keď som prechádzal cez hranicu, na zmenu peňazí čakalo viacero autobusov a osobných automobilov.

kúpalisko

kúpalisko 3

Ak peniaze meniť nechceš, aj tak musíš. Vstupné sa dá zaplatiť kartou, pri stánkoch po dohode zaplatíš aj našou menou, no pri vstupe na parkovisko od teba týpek v bielom tričku pýta 500 forintov za to, že tam môžeš stáť. A možno by sa dal prehovoriť na eurá aj on. Neviem, to som neskúšal.

Mierne nevýhody

Asi ako všade. Pri návaloch (v utorok, štvrtok a v nedeľu) si veľmi nezaplávaš. Určite však stretneš niekoho známeho. Ak je na kúpalisku veľa ľudí, je tu ďalšia nevýhoda. Málo stromov, ktoré sú pri väčšom počte ľudí už obsadené a ty si nemáš kde zložiť deku (ak preferuješ chládok)

kúpalisko 2

Služby na úrovni

Typické kúpaliskové a za dobré ceny. Varená kukurica, zmrzlina a typické kúpaliskové jedlo. Hamburgery, Gyros, Kebab, guľáše, hranolky a tak ďalej. Pivo ponúkajú maďarské, ktoré mi síce nechutí, ale v stánkoch nájdeš aj české Krušovice alebo Kozla.

kúpalisko 5


Top