Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> V POSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRED OSTRÝM ŠTARTOM SME PREHRALI

V POSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRED OSTRÝM ŠTARTOM SME PREHRALI

Najvyššia slovenská futbalová liga je už v plnom prúde a o týždeň sa pripoja do kolotoča aj nižšie súťaže. Svoje prvé kolo má na programe aj III.liga Východ, v ktorej sme sa po fantastickej jari udržali aj my a budeme dúfať v lepší štart, ako tomu bolo minulý rok.

Pred prvým ligovým súbojom s Veľkým Horešom sme nastúpili v sobotu 23.júla proti druholigovému Bardejovu. Kvalitný súper z vyššej ligy bol ideálny na záverečný test pripravenosti hráčov pred ostrými zápasmi. Naši hráči by boli určite radi, keby mali možnosť si zahrať na novom štadióne Bardejova, ale na ňom ešte prebieha rozsiahla rekonštrukcia, a tak je bardejovský Partizán v dočasnom azyle, ktorý mu poskytla Bardejovská Nová Ves.

Poďme sa už ale venovať našej generálke. Do nej sme nastúpili v zostave:

Giertl – Pačuta, Olah, Capko, Kražel, Kulich, Opiela, Junior, Jacko, Ruskovský, Lorinčák.

Možno práve táto jedenástka hráčov nastúpi aj o týždeň v domácom ligovom zápase. Prvý polčas však z našej strany nebol veľmi presvedčivý, domáci boli aktívnejší a vypracovali si náskok o dva góly. Prvý strelil náš bývalý hráč Andrely Makela z pokutového kopu už po 13 minútach. Naša hra sa nezlepšovala a do prestávky sme inkasovali ešte raz, v 38. minúte sa z pozície na hrane ofsajdu presadil Góra.

V druhom dejstve sme začali aktívne napádať a naša hra vyzerala o niečo lepšie. Kontaktný gól však neprichádzal. Oživiť hru postupne prišli z lavičky Šuľák, Trajkovski a Vereb. Na záverečnú polhodinu dostal v bráne priestor Kolbas, ktorý nahradil Giertla. Skóre sa však nemenilo ani na jednej strane. Až v poslednej minúte riadnej hracej doby sa k dlhému vhadzovaniu Vereba dostal Lorinčák, ktorý znížil, ale na vyrovnanie už nezostal čas. V poslednom zápase letnej prípravy sme teda podľahli Bradejovu 1:2.

Partizán Bardejov – Slavoj Trebišov 2:1 (2:0)
Góly: 13. Makela (pen.), 38. Góra – 90. Lorinčák.

Zostava Partizán Bardejov: Novák (46. Gmitter) – Nemergut, Staš (46. Ducár), Šosták, Belunek (60. Hanuščák), Jacko, Makela, Verčimák (60. Kukulský), Grohoľ, Ivanko Macej (60.Sova), Góra (46.Pyda)

Zostava Slavoj Trebišov : Giertl (63. Kolbas) – Pačuta, Olah (56. Šuľák), Capko, Kražel, Kulich (60. Trajkovski), Opiela, Junior, Jacko (79. Vereb), Ruskovský, Lorinčák.

Zhrnutie všetkých prípravných zápasov Slavoja:

2. júla – VSS Košice 2:1 FK Slavoj Trebišov, gól: Lorinčák
6. júla – Lokomotíva Košice 1:1 FK Slavoj Trebišov, gól Lorinčák
9. júla – Spišská Nová Ves 3:3 FK Slavoj Trebišov, góly: Lorinčák, Junior, Kulich
13. júla – Kalša 1:3 FK Slavoj Trebišov, góly: Jacko, Čižmár, Junior
16. júla – FK Krásna nad Hornádom : FK Slavoj Trebišov, zrušený
23. júla – Partizán Bardejov 2:1 FK Slavoj Trebišov, gól Lorinčák

Z piatich prípravných duelov máme bilanciu 1 víťazstvo, 2 remízy a 2 prehry, so skóre 9:9. Obidve prehry prišli s tímami z druhej ligy a navyše sa nejednalo o žiadne výprasky, ale tesné zápasy, takže v konečnom dôsledku sa nie je za čo hanbiť.

Do tímu prišli len dve posily: Vladimír Kražel a Matúš Lorinčák (obaja zo zanikajúcej Krásnej). Kražel prišiel vystužiť defenzívu a Lorinčák, je zakončovateľom, ktorý to dokazoval aj v minulej sezóne v drese Krásnej, kde dal 13 gólov a patril k najlepším strelcom ligy. Svoju povesť potvrdzuje aj u nás. Nepresadil sa len proti Klaši, v ostatných štyroch dueloch dal zakaždým po jednom góle. Dúfajme, že ostrými bude páliť aj v súťažných zápasoch.

Na záver ostáva už len pozvať Vás, fanúšikov trebišovského futbalu na otvorenie sezóny 30.júla o 17:00 nastúpime doma proti nováčikovi z Veľkého Horeša. Zároveň sa jedná aj o okresné derby, takže očakávame atmosféru, ktorá bude tohto zápasu hodná. Slavoj do toho!