Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Starosta v Hrnčiarovciach nad Parnou podal demisiu, poslanci mu znížili plat o stovky eur

Starosta v Hrnčiarovciach nad Parnou podal demisiu, poslanci mu znížili plat o stovky eur

Zdieľaj tento článok

HRNČIAROVCE NAD PARNOU 3. mája (WebNoviny.sk) – Starosta obce Hrnčiarovce nad Parnou v okrese Trnava Jaroslav Kráľovič (NEKA) sa vzdal svojho mandátu.


Odvolal zástupkyňu starostu

Ešte predtým odvolal z funkcie zástupkyňu starostu Teréziu Račkovú. Na jej miesto vymenoval Moniku Kopeckú, ktorá bude štatutárom obce do nových volieb starostu. Obec o tom informovala na svojom webovom sídle.


Kráľovič bol starostom obce tretie volebné obdobie, minuloročné komunálne voľby vyhral s výrazným náskokom pred dvoma protikandidátmi.

Vyslovili mu nedôveru

Na ustanovujúcom obecnom zastupiteľstve v decembri minulého roku mu poslanci výrazne znížili dovtedajší plat, starosta prišiel mesačne o viac ako 500 eur. Jeho predchodca vo funkcii Rastislav Mrva označil takýto postup poslancov za vyslovenie nedôvery starostovi.

Zástupkyňa starostu Monika Kopecká zvolala rokovanie obecného zastupiteľstva na 9. mája, jedným z bodov programu je aj schválenie žiadosti o vyhlásenie nových volieb starostu. O termíne nových volieb rozhodne predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

Viac k témam: Národná rada SR, starosta
Zdroj: Webnoviny.sk – Starosta v Hrnčiarovciach nad Parnou podal demisiu, poslanci mu znížili plat o stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top