Ste tu
Home > Správy > Brusel by mal prestať zavádzať Turecko s členstvom, Maďarsko poukazuje na obranu pred migrantmi

Brusel by mal prestať zavádzať Turecko s členstvom, Maďarsko poukazuje na obranu pred migrantmi

Zdieľaj tento článok

BUDAPEŠŤ 3. mája (WebNoviny.sk) – Európska únia by mala prestať “zavádzať” Turecko, čo sa týka vyhliadok na členstvo v bloku a namiesto toho mu radšej ponúknuť “všeobecné strategické partnerstvo“.


Verejne členstvo neodmietnu

V piatok to po stretnutí s tureckým ministrom zahraničia Mevlütom Čavušogluom povedal šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.


Podľa jeho slov niektorí jeho rezortní kolegovia z väčších štátov únie na rokovaniach za zatvorenými dverami odmietajú členstvo Turecka, verejne to však nepovedia.

Bezpečnosť Európy sa začína v Turecku

Szijjártó tiež ocenil rolu, ktorú Turecko zohráva v bránení približne 4,5 miliónu migrantov, prevažne Sýrčanov, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú v Turecku, aby sa dostali do Európy. “Bezpečnosť Európy sa dnes začína v Turecku,” vyhlásil v tejto súvislosti Szijjártó.

Čavušoglu tiež novinárom povedal, že sa momentálne snažia dohodnúť so Spojenými štátmi na dátume možnej návštevy prezidenta Donalda Trumpa v Turecku. Dôvodom je spor okolo nákupu ruského protilietadlového raketového systému S-400 zo strany Ankary.

Viac k témam: Európska únia, migranti, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Brusel by mal prestať zavádzať Turecko s členstvom, Maďarsko poukazuje na obranu pred migrantmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top