Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Sloboda tlače je súčasťou demokracie, tvrdí Most-Híd a pripomína aj vraždu novinára Kuciaka

Sloboda tlače je súčasťou demokracie, tvrdí Most-Híd a pripomína aj vraždu novinára Kuciaka

BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Slovensko si v tomto roku pripomenie dve významne udalosti, ktoré sú míľnikmi v našich dejinách. Na jeseň oslávime 30 rokov slobody a o pár dní 15. výročie vstupu do EÚ.
<h2>Rebríček slobody médií</h2>
Pripomína to hovorkyňa koaličnej strany Most-Híd Klára Debnár s tým, že sme si vydobyli slobodu a demokraciu, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je aj slobodná tlač.


<em> „Slobodou tlače otriasla vražda mladého investigatívneho novinára Jána Kuciaka,”</em> povedala Debnár pre agentúru SITA a dodala, že tento ohavný čin sa prejavil aj v rebríčku slobody médií, ktorý 18. apríla zverejnila organizácia Reportéri bez hraníc (Reporters sans frontiéres – RSF).
<h2>Ilegálne sledovanie novinárov</h2>
Slovensko oproti minulému roku kleslo z 27. na 35. miesta. Tradične prvé miesta obsadili škandinávske krajiny. V prvej trojke rebríčka za rok 2019 sú Nórsko, Fínsko a Švédsko, v poslednej trojke zo 180 sledovaných krajín sveta sú Eritrea, Severná Kórea a Turkmenistan.


<em>„Ilegálne sledovanie novinárov a kohokoľvek v demokratickej spoločnosti je rovnako neodpustiteľné. Tieto praktiky patria do minulosti,”</em> reagovala strana Most-Híd na medializované údajné sledovanie novinárov a ústavných činiteľov. Novinárov a politikov sledoval údajne Peter Tóth na pokyn Mariana K., ktorý je v súčasnosti obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Viac k témam: Most-Híd, sloboda médií, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Sloboda tlače je súčasťou demokracie, tvrdí Most-Híd a pripomína aj vraždu novinára Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.


Top