Ste tu
Home > Správy > Video: Princ William sa stretol aj so zdravotníkmi, ktorí zasahovali po útoku v Christchurchi

Video: Princ William sa stretol aj so zdravotníkmi, ktorí zasahovali po útoku v Christchurchi

WELLINGTON 25. apríla (WebNoviny.sk) – Britský princ William sa vo štvrtok stretol s niektorými predstaviteľmi polície a zdravotníkmi, ktorí boli medzi prvými pri zásahu <a href=”https://www.webnoviny.sk/tag/christchurch/”>po útokoch na mešity</a> v novozélandskom Christchurchi.


“<em>Dobrý priateľ nezdvihne telefón, ak ľudia potrebujú pomoc. Prídete k nim a objímete ich</em>,” povedal William na stretnutí.


Vojvoda z Cambridgea je na dvojdňovej návšteve Nového Zélandu a neskôr sa plánuje stretnúť aj s pozostalými po útokoch. V piatok navštívi aj dve mešity, kde sa masakra odohrala.

Pri útoku 28-ročného austrálskeho extrémistu Brentona Tarranta vo dvoch mešitách v meste Christchurch zomrelo 15. marca 50 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Strelec časť útoku vysielal naživo prostredníctvom sociálnej siete a svoje motivácie prezentoval v 74-stranovom manifeste.

<div class=”isita-embed isita-embed-youtube”><iframe allowfullscreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” width=”500″ height=”281″ src=”https://www.youtube.com/embed/fCtuYx2rKPs?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture”></iframe></div>

Viac k témam: Christchurch
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Princ William sa stretol aj so zdravotníkmi, ktorí zasahovali po útoku v Christchurchi © SITA Všetky práva vyhradené.


Top