Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Prezidentka Čaputová sa zhovárala s veľvyslancami o pandémii, prebrali aj štátnu krízu

Prezidentka Čaputová sa zhovárala s veľvyslancami o pandémii, prebrali aj štátnu krízu

Zdieľaj tento článok

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa s veľvyslancami akreditovanými na Slovensku podelila o svoje pohľady nielen na pandémiu či vládnu krízu, ale aj na priority Fondu obnovy a potrebu zapojenia sa do riešenia klimatickej krízy.


Viac o téme: Koronavírus

Urobila tak počas pravidelného stretnutia s veľvyslancami, ktoré sa koná raz za polrok. Hlava štátu o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.


„Zdôrazňovala som, že pre Slovensko je ochrana právneho štátu a demokratických hodnôt dôležitá nielen doma, ale aj v celej Európskej únii, povedala hlava štátu.

Podľa nej je dobré sa na podobných stretnutiach porozprávať o vývoji za posledné mesiace nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hlava štátu tvrdí, že jej záleží na tom, aby partneri v Európskej únii rozumeli, čo sa na Slovensku deje a ako krajina vníma rôzne výzvy.

Stretnutia hlavy štátu a veľvyslancov sa raz za polrok uskutočňujú z iniciatívy krajiny, ktorá predsedá Rade Európskej únie. Tentokrát ju organizovalo Portugalsko.

Viac k témam: COVID-19, fond obnovy, Koronavírus, prezidentka SR, veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová sa zhovárala s veľvyslancami o pandémii, prebrali aj štátnu krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top