Ste tu
Home > Správy > Prezident Trump odsúdil streľby v El Pase a Daytone, strelcov označil za vážne duševne chorých

Prezident Trump odsúdil streľby v El Pase a Daytone, strelcov označil za vážne duševne chorých

5.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v nedeľu odsúdil dve masové streľby v Ohiu a v Texase, pričom zdôraznil, že „nenávisť v našej krajine nemá miesto“.

Bude sa rozprávať s prokurátorom

Trump novinárom v meste Morristown v New Jersey tiež povedal, že jeho vláda sa o tento problém „postará“. Rozprávať sa o ňom chce s generálnym prokurátorom, riaditeľom Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) aj členmi Kongresu a v pondelok k tomu vydá ďalšie stanoviská.

Trump v tejto súvislosti poukázal na problematiku duševného zdravia v USA, pričom strelcov označil za „skutočne veľmi vážne duševne chorých“. Podľa jeho slov sa problém masových strelieb v krajine vlečie „už roky“ a „my ho musíme zastaviť“.

Masakry mohla podporiť Trumpova rétorika

Kritici však tvrdia, že obe masakry mohla podporiť Trumpova rétorika vo vzťahu k imigrantom, predovšetkým na mexickej hranici, ako aj jeho negatívny postoj k prísnejšej kontrole zbraní.

Streľby v mestách El Paso v Texase a Dayton v Ohiu si cez víkend vyžiadali najmenej 29 mŕtvych a desiatky zranených.

Viac k témam: americký prezident, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump odsúdil streľby v El Pase a Daytone, strelcov označil za vážne duševne chorých © SITA Všetky práva vyhradené.

Top