Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Polícia zavedie intenzívne kontroly pri vstupe na Slovensko, menej dôležité priechody uzavrú

Polícia zavedie intenzívne kontroly pri vstupe na Slovensko, menej dôležité priechody uzavrú

Zdieľaj tento článok

3.7.2021 (Webnoviny.sk) – Režim protiepidemických opatrení na hraniciach pri vstupe na územie SR sa bude od pondelka 5. júla riadiť novým Alert systémom pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných a vonkajších hraniciach SR.


Kontroly vo vytypovaných vlakoch

Od pondelka bude SR v II. fáze a zavedú sa intenzívne kontroly dodržiavania povinností osôb vstupujúcich na územie SR cez jej vnútorné a vonkajšie hranice vrátane letísk. Kontroly sa budú vykonávať taktiež vo vytypovaných vlakoch a na vlakových staniciach.


Viac o téme: Koronavírus

Výnimku z kontrol bude mať nákladná doprava. Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, niektoré malé, menej dôležité miesta, na prekračovanie vnútorných hraníc sa uzavrú.

Pripravte si potrebné doklady

Príslušníci Policajného zboru budú pri zdravotno-bezpečnostných kontrolách preverovať splnenie povinnosti registrácie na webe e-hranica, ako aj preukázanie splnenia podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností. „Z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky žiadame občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení,” doplnila Bárdyová.

Policajný zbor je pripravený vykonávať kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ prostredníctvom mobilných čítacích zariadení. Kontroly bude vykonávať na vnútorných hraniciach s podporou príslušníkov Ozbrojených síl SR (OS SR) a v prípade potreby aj s podporou Finančnej správy SR.

Viac k témam: cestovanie covid-19, COVID-19, kontroly na hraniciach, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zavedie intenzívne kontroly pri vstupe na Slovensko, menej dôležité priechody uzavrú © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top