Ste tu
Home > Šport > Tenis > Polášek s Dodigom postúpili na Wimbledone do druhého kola, ďalej ide aj Kužmová

Polášek s Dodigom postúpili na Wimbledone do druhého kola, ďalej ide aj Kužmová

Zdieľaj tento článok

3.7.2021 (Webnoviny.sk) – Na treťom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny londýnskom Wimbledone síce už Slovensko prišlo o svojho jediného zástupcu v dvojhre, no v debloch stále má svoje želiezka v ohni. Medzi mužmi sa do 2. kola štvorhry prebojoval Filip Polášek po boku Chorváta Ivana Dodiga.


Nasadené päťky prešli cez slovensko-španielsky pár Norbert Gombos, Pedro Martínez a za 64 minút ho zdolali 6:2, 6:1. Už v sobotu večer čaká na Poláška s Dodigom ďalší duel, o prienik do osemfinále zabojujú so španielsko-britskou nenasadenou dvojicou Jaume Munar, Cameron Norrie.


Ďalej ide aj Viktória Kužmová, spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou sa dostali už do osemfinále štvorhry žien. Nasadené pätnástky v 2. kole zdolali belgické duo Greetje Mineenová, Alison van Uytvancková za 88 minút 7:5, 6:4 a v boji o štvrťfinále ich možno čaká duel proti najvyššie nasadeným Češkám Barbore Krejčíkovej s Kateřinou Siniakovou.

Vo Wimbledone sa už začali aj zápasy v miešanej štvorhre, tam však Slovensko nemá zastúpenie.

Viac k témam: Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek s Dodigom postúpili na Wimbledone do druhého kola, ďalej ide aj Kužmová © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top