Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Nezvolenie Budaja za predsedu výboru vracia parlament do čias mečiarizmu, kritizuje výsledky OĽaNO

Nezvolenie Budaja za predsedu výboru vracia parlament do čias mečiarizmu, kritizuje výsledky OĽaNO

12.9.2019 (Webnoviny.sk) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) kritizuje výsledky dnešnej voľby predsedu Výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, v ktorej nebol zvolený ich kandidát Ján Budaj.

Politické pomery sa vracajú do čias Mečiara

Podľa hnutia, ktorého stanovisko agentúre SITA poskytol hovorca Matúš Bystriansky, parlament obdobne fungoval za vlády Vladimíra Mečiara.

„Tento post, na základe povolebného rozdelenia výborov NR SR medzi koalíciu a opozíciu, patril hnutiu OĽaNO. Až do svojej rezignácie ho viedla naša poslankyňa. Teraz, keď mal na jej miesto nastúpiť Ján Budaj, ukázali vládni poslanci, ruka v ruke s fašistami, že už nerešpektujú parlamentnú kultúru, ani právo opozície na vedenie niektorých výborov. Tým vracajú politické pomery v NR SR do čias Vladimíra Mečiara,“ uviedlo hnutie.

Výbor zatiaľ povedie Šimkovičová

Výbor zatiaľ bude viesť jeho podpredsedníčka Martina Šimkovičová (nezaradená), ktorá podľa hnutia v minulosti vyjadrila neznášanlivosť voči menšinám.

„Výsledkom dnešného hlasovania koaličných a fašistických poslancov bude, že ľudskoprávny výbor povedie z podpredsedníckej pozície nezaradená poslankyňa Martina Šimkovičová, známa výrokmi podporujúcimi neznášanlivosť voči menšinám a ich ľudským právam,“ dodalo hnutie OĽaNO.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezvolenie Budaja za predsedu výboru vracia parlament do čias mečiarizmu, kritizuje výsledky OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

Top