Ste tu
Home > Správy > Na obľúbenej pláži v Thajsku vybuchli dve bomby, jedna z nich zničila známu sochu morskej panny

Na obľúbenej pláži v Thajsku vybuchli dve bomby, jedna z nich zničila známu sochu morskej panny

SONGKHLA 27. decembra (WebNoviny.sk) – Na obľúbenej pláži na juhu Thajska vybuchli dve malé bomby. Jedna z nich zničila ikonickú sochu morskej panny, informovala polícia v provincii Songkchlá. Bomby podľa jej údajov vybuchli v stredu vo večerných hodinách.


Polícia prípad spája s povstaním moslimských separatistov, ktoré sužuje susedné provincie už od roku 2004 a doteraz si vyžiadalo životy takmer 7 000 ľudí.


Jedna z bômb zničila sochu zlatej morskej panny, ktorá bola obľúbená medzi turistami, a tiež neoficiálnym symbolom provincie. Druhý výbuch nastal asi 300 metrov ďalej pri inej soche. Tím pyrotechnikov navyše objavil a zneškodnil tri ďalšie výbušné zariadenia nájdené pri odpadkoch a pod skalami v blízkosti sochy morskej panny.

Separatistické povstanie najviac poznačilo najjužnejšie thajské provincie Pattání, Jalá a Narátchivát, ktoré sú prevažne moslimské.

Viac k témam: bomba, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Na obľúbenej pláži v Thajsku vybuchli dve bomby, jedna z nich zničila známu sochu morskej panny © SITA Všetky práva vyhradené.


Top