Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Mestá potrebujú pri riešení klimatickej krízy špeciálnych manažérov, myslí si Únia miest Slovenska

Mestá potrebujú pri riešení klimatickej krízy špeciálnych manažérov, myslí si Únia miest Slovenska

Zdieľaj tento článok

26.6.2021 (Webnoviny.sk) – Mestá potrebujú pri riešení klimatickej krízy klimatických manažérov. Únia miest Slovenska (ÚMS) to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala jej hovorkyňa Daniela Piršelová. V prípade klimatických manažérov však ide o relatívne neznámu profesiu.


Vzdelávací program

Samosprávam môže pri riešení klimatickej krízy pomôcť vzdelávací program, ktorý vytvorilo Záujmové združenie miest a obcí pre trvalo udržateľnú energetickú efektívnosť CITENERGO.


„Hlavnou myšlienkou vzdelávacieho programu je odovzdať praktické informácie, rady a tipy o klimaticko-energetických opatreniach, o plánovaní a spôsobe zavedenia klimaticko-energetického manažmentu. Cieľom je poskytnúť energetickým manažérom ucelený základ informácií, ktorý potrebujú poznať vo svojej každodennej praxi,“ povedal predseda CITENERGO Alexander Ferenčík.

Pomoc ponúknu aj českí experti

V rámci vzdelávacieho programu ponúkajú svoje skúsenosti a odbornú pomoc členským mestám ÚMS českí a slovenskí experti a odborníci nemeckého Inštitútu pre ochranu klímy, energiu a mobilitu. Tá spočíva v príprave energeticko-klimatických plánov, vrátane financovania konkrétnych opatrení v oblasti klímy a energetiky.

CITENERGO preto vyzýva mestá, aby sa zapojili do programu, ktorý im môže pomôcť zvýšiť odborné kapacity vo svojich radoch.

Viac k témam: klimatická kríza, klimatickí manažéri, manažér
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestá potrebujú pri riešení klimatickej krízy špeciálnych manažérov, myslí si Únia miest Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top