Ste tu
Home > Ekonomika > Dcérska firma Huawei musela prepustiť stovky zamestnancov, donútili ju aj kroky americkej vlády

Dcérska firma Huawei musela prepustiť stovky zamestnancov, donútili ju aj kroky americkej vlády

23.7.2019 (Webnoviny.sk) – Americká divízia koncernu Huawei prepustila viac ako 600 z celkového počtu 850 zamestnancov v USA. Čínska spoločnosť o tom informovala v utorok.

Čierny zoznam

Ako uviedla, k tomuto rozhodnutiu ju prinútili obmedzenia podnikateľských aktivít súvisiace s krokmi americkej vlády. Spoločnosť Futurewei Technologies so sídlom v Kalifornii pôsobí ako výskumná a vývojová divízia koncernu Huawei.

Americké ministerstvo obchodu v máji zaradilo spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázalo, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu.

USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá.

Spoluprácu s čínskou firmou zastavia

V reakcii na kroky Washingtonu už viaceré veľké technologické spoločnosti v USA a inde vo svete oznámili, že spoluprácu s čínskou firmou zastavia, prípadne obmedzia.

Začiatkom júla Washington reštrikcie proti Huawei zmiernil, vďaka čomu môžu americké firmy čínskemu koncernu predávať niektoré komponenty, pokiaľ tieto transakcie neohrozia národnú bezpečnosť.

Viac k témam: Huawei
Zdroj: Webnoviny.sk – Dcérska firma Huawei musela prepustiť stovky zamestnancov, donútili ju aj kroky americkej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Top