Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ ZNOVA V PARKU

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ ZNOVA V PARKU

Pri príležitosti nadchádzajúceho Medzinárodného dňa detí Mesto Trebišov pripravuje pre najmladších Trebišovčanov pekný program. Nedeľu 28. mája 2017 od 14.00 hod. si môžu deti zasúťažiť, zabaviť sa pri športových disciplínach a tvorivých  hrách. Návštevníci mestského parku, v ktorom sa podujatie uskutoční, sa v tento deň budú môcť zapojiť do Trebišovskej packy.


Trebišovská packa je súťažná prehliadka psíkov

Prehliadky psíkov sa môžu zúčastniť krížence, čistokrvné psíky bez PP, ale aj s PP. Registrácia na súťaž začne vypísaním účastníckeho listu v deň podujatia. Dieťa do 15 r. sa môže súťaže zúčastniť len v sprievode dospelého. Pri registrácii je potrebné predložiť platný očkovací preukaz. Každý zaregistrovaný účastník dostane súťažné číslo. Po registrácii súťažiaci odprezentujú svojich domácich miláčikov. Porota, na základe hodnotenia, vyberie z každej kategórie jedného víťaza. Psíkovia a sučky budú súťažiť spoločne vo vyhradenom priestore v sprievode svojich majiteľov.


P1380589

Čo sa bude v súťaži hodnotiť?

Hodnotiť sa bude zvládnutie jednoduchých povelov, prekonávanie prekážok, správanie psíka, ukážky trikov a poslušnosť psíka. Jeho celkový výzor, ale i zapôsobenie na porotu.

Okrem Trebišovskej packy chystajú odborní zamestnanci Centra voľného času herné stanovišťa, na ktorých deti získajú, po absolvovaní tvorivých hier a pohybových úloh, sladké odmeny. Zapoja sa do skoku vo vreci, vyskúšajú si kopy na futbalovú bránku a lov rýb. Nebude chýbať ani hod loptičkou na cieľ a stanovište „Popolvár“.

Ukážky zásahov a ďalších činností odprezentujú príslušníci  mestskej polície. Netradičný pohľad sa  naskytne účastníkom podujatia na lúke v parku, kde sa budú pásť domáce zvieratká z Mestského hospodárskeho strediska. Okrem zvieracej farmy budú deti lákať aj silné a dunivé motorové stroje, na ktorých budú jazdiť MOTORKARE z Trebišova. Jazdu na motorke si, samozrejme, vyskúšajú aj deti.

Tlačová správa mesta Trebišov


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top