Ste tu
Home > Spravodajstvo > NA AMFÍKU SA PO ROKOCH BUDÚ PREMIETAŤ FILMY!

NA AMFÍKU SA PO ROKOCH BUDÚ PREMIETAŤ FILMY!

Trebišov uspel v grantovom  programe spoločnosti TESCO! Po rokoch sa budú opäť filmy  premietať  v amfiteátri pod holým nebom.


Mesto Trebišov reflektovalo na výzvu grantového programu Nadácie Tesco „VY ROZHODUJETE, MY POMÁHAME“ s cieľom vytvoriť Trebišovské letné kino. Keďže mnoho Trebišovčanov má nostalgické spomienky na premietanie filmov „pod hviezdami“ na amfiteátri z dávnych čias,  dožadovali sa jeho opätovného spustenia. Grant na realizáciu projektu sa mestu podarilo vyhrať! Prvý večerný film si Trebišovčania budú môcť pozrieť už v lete 2017 v amfiteátri mestského parku.


O podpore Trebišovského letného kina rozhodli Trebišovčania, zákazníci obchodného reťazca Tesco Stores SR, a. s. hlasovaním na obchodných prevádzkach. Projekt mesta Trebišov uspel s celkovým počtom 25 982 hlasov, finančne ho podporí Nadácia Tesco.

Amfiteáter slúži ako stánok mnohých kultúrno-spoločenských udalostí v meste. Po minulom období chátrania mesto oživilo a zrekonštruovalo tento stánok kultúry. Postupne opravilo pódium, trávnatú plochu, osvetlenie a v súčasnosti sa realizuje aj zastrešenie pódia. V najbližšom období budú aj osadené lavičky na sedenie pre divákov.

Mesto zakúpi projektor na premietanie večerných filmov pod holým nebom, a tým dotvorí v areáli historického parku oddychovú zónu určenú na relax a spoločné stretávanie sa obyvateľov rôznych vekových skupín. Výsledkom projektu je taktiež i priestor na častejšie trávenie voľného času, či prehlbovanie medziľudských vzťahov na kultúrnych podujatiach.

Slávnostné odovzdanie výhry sa uskutočnilo v prvej polovici mája 2017. Primátor mesta Trebišov PhDr. Marek Čižmár osobne prevzal výhru z rúk Bc. Michala Zvolánka, riaditeľa Hypermarketu Tesco Stores SR, a.s. Trebišov.


Tlačová správa mesta Trebišov


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top