Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> MESTO TREBIŠOV ZAČALO S OBNOVOU AMFITEÁTRA

MESTO TREBIŠOV ZAČALO S OBNOVOU AMFITEÁTRA

Trebišov │Mesto Trebišov začalo v máji s obnovou amfiteátra v mestskom parku. Predmetom  obnovy je úprava amfiteátra s cieľom vytvoriť sezónne prekrytie pódia.


Prestrešenie amfiteátra sa rieši tieniacou plachtou, ktorú mesto  objednalo na mieru. Aktuálne sa zrealizuje výkop základových pätiek a  samotná betonáž pätiek. Do konca mája sa prevedie vytýčenie základových pätiek pod oceľový priehradový nosník. Oblúkový priehradový oceľový nosník je toho času vo výrobe. Predpokladaný termín ukončenia prác je stanovený na 30. jún 2017.


Finančné prostriedky vo výške 85.000 eur sa podarilo mestu získať od vlády SR dňa 4. novembra 2015 počas jej výjazdového rokovania v Trebišove. Uvedenú účelovú dotáciu mesto použije na prekrytie javiska a realizáciu sedenia v amfiteátri trebišovského parku.

Prekrytím pódia sa zvýši bezpečnosť a pohodlie

Obnovou priestoru amfiteátra mesto poskytne občanom Trebišova a jeho návštevníkom lepšie podmienky a možnosti využitia historického parku, ale i zvýšenie komfortu v ňom.  Na amfiteáter sa prinavráti Trebišovské letné kino, ktoré prinesie staršej i strednej generácii návrat do mladých čias, mladšej generácii umožní spoznať a vychutnať si dej filmu rovno „pod hviezdami“.

Obnovený park poskytne všetkým návštevníkov vhodný priestor na častejšie trávenie voľného času a vzájomné stretávanie na kultúrnych a športových podujatiach či mestských slávnostiach.


Tlačová správa mesta Trebišov


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top