Ste tu
Home > Šport > MAREK ČECH SA VRACIA DO SÚŤAŽNÉHO FUTBALU

MAREK ČECH SA VRACIA DO SÚŤAŽNÉHO FUTBALU

Zdieľaj tento článok

Marek Čech, futbalista, ktorý bol pri príležitosti osláv stých narodenín FK Slavoj Trebišov v roku 2012 zvolený za najlepšieho trebišovského futbalistu storočia sa po deviatich mesiacoch vracia na futbalové trávniky.


Nastúpi v druhej talianskej lige

Futbalový obranca sa podľa informácií dohodol na zmluve s nováčikom druhej najvyššej talianskej ligy, klubom Calcio Como 1907. Tridsaťtriročný Trebišovčan už absolvoval lekárske testy, následne si s mužstvom zatrénoval a dnes alebo v piatok podpíše zmluvu do konca aktuálnej sezóny.


Ako uvádza internetový portál šport.sk, Marek Čech si vo svojej kariére vyskúša už ôsmu európsku ligu, keďže predtým pôsobil okrem najvyššej slovenskej, českej a portugalskej ligy aj v Anglicku vo West Bromwichi Albion (Premier League, The Championship), v tureckom Trabzonspore (Süper Lig), talianskej Bologni (Serie A) a naposledy v Boaviste Porto (Primeira Liga).

Naposledy nastúpil do hry v máji minulého roka

Na doteraz svoj posledný súťažný zápas nastúpil Marek ešte 23. mája 2015 ako hráč portugalskej Boavisty. Od leta nebol súčasťou žiadnej organizácie, druholigové talianske Como ho tak získalo zadarmo, ako voľného hráča.

Klub, do ktorého má bývalý slovenský futbalový reprezentant namierené je v súčasnej tabuľke Serie B na poslednom mieste s bilanciou 3 výhry – 12 remíz a 12 prehier so skóre 23:42, pričom stráca sedem bodov na barážové priečky. Vo svojom novom pôsobisku sa Marek Čech stretne s Marcom Cassettim, bývalým hráčom AS Rím a talianskej reprezentácie, či Alžírčanom Abdelkaderom Ghezzalom, ktorý je rovnako aj Marek účastník MS 2010 v Juhoafrickej republike.


Zdroj: šport.sk
Foto: premierleague.com

Zdieľaj tento článok

Top