Ste tu
Home > Spravodajstvo > PROBLÉM S DAŽĎOVOU VODOU PRED GARÁŽAMI NA KOMENSKÉHO ULICI

PROBLÉM S DAŽĎOVOU VODOU PRED GARÁŽAMI NA KOMENSKÉHO ULICI

Realitou nie tak dávnych daždivých dní v našom meste sú mláky vytvárajúce sa na chodníkoch, ale i parkoviskách a verejných priestranstvách. Svoje o tom vedia majitelia garáži na ulici Komenského (oproti OC Kaufland) a rovnako majitelia tu sídliaceho autocentra.


 IMG_1637

Problém, pre vodu sa nemôžu dostať do vlastnej garáže


Zo strany nespokojných vlastníkov garáži v inkriminovanej časti ulice Komenského sa k nám dostal podnet vyjadrujúci nespokojnosť zo stavom povrchu pred ich garážami. Ten je podľa ich vlastných slov hlavne v čase dažďa neustále pod vodou. Hromadiaca sa dažďová voda pred ich garážami jednoducho stojí a kvôli nefunkčnému odtokovému kanálu neodteká preč. Takisto príjazdová cesta ku garážam je v dezolátnom stave. Nachádzajú sa na nej veľké výtlky, v ktorých je takisto špinavá voda. Kvôli stojacej dažďovej vode sa majitelia garáží do nich nemôžu dostať a keď výdatnejšie prší, musia parkovať vonku.

 

IMG_1634

IMG_1635

IMG_1639

IMG_1641

O vyjadrenie sa k danej problematike sme požiadali aj vedenie tu sídliaceho autocentra. Vedenie slová nespokojných majiteľov garáží potvrdilo a pridalo sa na ich stranu. Neodtekajúca voda podľa ich slov spôsobuje značné znečistenie priestranstva, priestoru parkoviska a priľahlého okolia.

Autocentrum sa snaží stojacu vodu odčerpávať čerpadlom na vlastné náklady, to je niekedy v prevádzke aj celý deň. Vrásky na tvárach vedenia robí aj prístupová cesta, značne v dezolátnom stave. Po nedostatočnom uprataní priestorov po výmene tepelného potrubia sa k tomu pridáva aj blato roznášajúce sa po okolí, ktoré len dotvára už aj tak dosť pošramotený ráz prostredia.

IMG_1640

IMG_1642

Ďalším strašiakom je stĺp verejného osvetlenia nezmyselne umiestnený pred garážami, čím znemožňuje riadny vstup do jedného z garáží a ako tvrdí vedenie autocentra, už neraz došlo ku kolízii medzi stĺpom a zákazníkmi. „Nepomohlo ani označenie stĺpu výstražnou lepiacou páskou vykonané takisto na vlastné náklady“, dodáva vedenie.

Aké stanovisko zaujme mesto?

O vyjadrenie sme požiadali aj mesto Trebišov. Z kancelárie primátora sme boli informovaní o tom, že mesto preverí nami uvádzaný stav a pokúsi sa o nápravu. Podľa slov vedenia a majiteľov garáži sa po našom podnete začali zamestnanci mesta o danú oblasť zaujímať a navštevujú ju takmer každý deň.

Uvidíme kedy a či sa dočkáme predmetných a žiadúcich zmien.


Foto: Daniel Fekete


Top