Ste tu
Home > Spravodajstvo > KONIEC PROVIZÓRIA, ROZPOČET JE SCHVÁLENÝ

KONIEC PROVIZÓRIA, ROZPOČET JE SCHVÁLENÝ

zasadnutie
Zdieľaj tento článok

Pokračovanie prerušeného rokovania mestského zastupiteľstva, ktorého hlavnou otázkou bola tá rozpočtová bolo na programe 22. februára 2016 od 16:00 v obradnej miestnosti Mestského úradu v Trebišove.


Rozpočet bol napokon schválený

Dlhotrvajúce ťahanice ohľadom schvaľovania mestského rozpočtu sú po pondelkovom zasadnutí na konci. Poslanci mestského zastupiteľstva napokon odsúhlasili pozmeňujúci návrh na rozpočet mesta, ktorý vzišiel od poslanca, Ing. Mariána Kolesára.


Predchádzalo mu však stručné predstavenie zámeru rozpočtu zo strany mesta, ktoré malo záujem. v tomto rozpočtovom období začať rekonštrukciu mestskej plavárne, na ktorú prispeje mestu súčasná vláda. Tá sa tak rozhodla po trebišovských zasadaniach ešte v novembri 2015. Ďalej primátor mesta PhDr. Marek Čižmár hovoril o zámere vedenia mesta zatepliť materskú školu Mier, plánovanom príspevku mesta na výstavbu umelého trávnika, či možnú rekonštrukciu telocvične na ZŠ Komenského. Vedenie mesta vo svojom návrhu počíta s budúcim riešením bytovej otázky.

Najväčšou zmenou schváleného pozmeňujúceho návrhu oproti predchádzajúcim verziám je odkladanie sumy 400 tisíc eur ročne po dobu troch rokov na výstavbu podzemných kontajnerov, ktoré boli predmetom výmeny názorov v poslaneckom pléne. V zastupiteľstve sa ozývali hlasy aj proti podzemným kontajnerom. Poslanec František Tomko argumentoval proti kontajnerom, hovoril najmä o príklade iného slovenského mesta – Nitry, kde obyvatelia s takýmto typom kontajnerov nemajú dobré skúsenosti. Tomuto návrhu, ktorý obsahoval sumu na výstavbu podzemných kontajnerov bol zo strany poslanca Tomka vyčítaný aj fakt, že otázka kontajnerov bola uprednostnená pred zabezpečením prevádzky vodovodu a kanalizácie na Cukrovarskej ulici.

Na problematiku podzemných kontajnerov sa pozrela aj naša redakcia. Na rôznych internetových portáloch informujúcich o aktualitách z Nitry sa objavili správy o podzemných kontajneroch. Tie tvrdili, že najprv občania spisovali petície proti umiestneniu kontajnerov. Keď sa však umiestnili na iné miesto a obyvatelia mesta videli, že skutočne prinášajú úžitok, spísali druhú petíciu, ktorá žiadala o presunutie kontajnerov na pôvodné miesto.

Položky rozpočtu ako napríklad prevádzka hospodárskeho strediska, mestskej polície, protipovodňových opatrení, verejného osvetlenia, školstva či športu zostali v pozmeňujúcom návrhu zo strany Ing. Mariána Kolesára v takej výške, v akej ich navrhovalo aj vedenie mesta Trebišov.

Futbalový klub zatiaľ bez umelej trávy

Nemenej dôležitou otázkou bola výstavba umelého trávnika v priestoroch miestneho futbalového klubu. Suma potrebná na jej výstavbu sa v schválenom rozpočte nenachádza. Poslanec Ing. Ľubomír Bulla argumentoval, že zo strany nového vedenia klubu mu aj napriek sľubom nebola doručená žiadna dokumentácia vyjadrujúca približnú cenu výstavby. Ak však vedenie futbalového klubu dodá mestskému zastupiteľstvu v dohľadnej dobe dokumentáciu, financie na výstavbu umelej trávy by sa predsa len mohli dostať do rozpočtu.

Sleduj priebeh hodinu trvajúceho mestského zastupiteľstva na videu nižšie.


Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top