Ste tu
Home > Správy > Malajzia deportuje turistov šíriacich kresťanské materiály, do krajiny sa už nebudú môcť vrátiť

Malajzia deportuje turistov šíriacich kresťanské materiály, do krajiny sa už nebudú môcť vrátiť

KUALA LUMPUR 27. novembra (WebNoviny.sk) – Malajzijské úrady deportujú štyroch Fínov, ktorých minulý týždeň zatkli za to, že na verejných miestach na ostrove Langkawi šírili kresťanské materiály. Štvorica sa už nebude môcť vrátiť do Malajzie, uviedla polícia.


Dve ženy a dvoch mužov vo veku 27 až 60 rokov zadržali v utorok v ich hoteli po tom, čo polícia dostala niekoľko sťažností. Muži zákona im zhabali 47 pier s veršami a 336 zápisníkov s textami z Biblie. Fínska tlačová agentúra STT informovala, že jedným zo zatknutých Fínov je člen mládežníckej kresťanskej skupiny Joosua Missio.


Policajný náčelník Muhamad Ikbal Ibrahim uviedol, že štvoricu, z ktorej dvaja boli manželia, odovzdali imigračnému úradu po tom, čo verejní prokurátori rozhodli o ich deportácii. Skupina tiež dostane zákaz vstupu do krajiny. Ich zhabané materiály úrady zničia. Generálna prokuratúra tiež pošle list fínskemu veľvyslanectvu, aby vyjadrila nespokojnosť s konaním štvorice, dodal Ibrahim.

Obracanie moslimov na vieru príslušníkmi iných náboženstiev je v prevažne moslimskej Malajzii zakázané. Konvertovanie na islam je, naopak, povolené. Malajzijskí moslimovia tiež nemôžu legálne zmeniť náboženské vyznanie.

Viac k témam: biblia, deport, kresťania, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Malajzia deportuje turistov šíriacich kresťanské materiály, do krajiny sa už nebudú môcť vrátiť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top