Ste tu
Home > Kultúra > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> HRAŇ MÁ ADVENTNÝ VENIEC AJ SVOJHO ANJELA

HRAŇ MÁ ADVENTNÝ VENIEC AJ SVOJHO ANJELA

Hraň │Neodmysliteľným symbolom predvianočného obdobia je adventný veniec, ktorého sviečky sa v týchto dňoch zapaľujú v kostoloch a vo väčšine našich domácností. V tomto smere nezaostáva ani naša obec – obec Hraň.


V histórii obce sme prvýkrát vytvorili adventný veniec vlani, ktorý bol osadený  pred Kultúrnym domom. Obyvatelia boli nadšení a na ich apelovanie sme vytvorili ďalší, ktorý už našiel svoje miesto v miestnom parku pri Obecnom úrade. Tento rok sme ich osadili už na tradičnom mieste, kde  pribudol  „NÁŠ Vianočný anjel“,  ktorý je od nepamäti symbolom najkrajšieho  obdobia v roku.


Náš anjel je jedinečný, pretože ho v pomerne krátkom čase zostrojili šikovné ruky našich obyvateľov. Všetko to ale spískali traja mladí ľudia, ktorí v obci pracujú od roku 2012 ako pracovníci Terénnej sociálne práce. Hodiny strávené nad nákresom do úplného detailu ich viac a viac motivovali a približovali k realizácii nápadu z ich dielne. Samozrejme nič by nebolo bez pomoci Obecného zastupiteľstva na čele so starostkou obce Ing. Helenou Zuskáčovou, ktorí to všetko financovali a zabezpečili.

Anjel bol v piatok 1.12.2017 umiestnený v miestnom parku pri Obecnom úrade tak, aby bol viditeľný z každej strany.  Po príhovore starostky obce bol slávnostne rozsvietený spolu  s krásnym adventným  vencom za účasti obyvateľov a detí zo Základnej a materskej školy v Hrani, ktoré nás potešili krásnym programom.

Prajeme všetkým, aby náš Vianočný anjel šíril iba radosť, nádej a prinášal pokoj do každej rodiny.


Autor: Martin Makula


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top