Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vrbovčania protestovali proti zatvoreniu hraničného priechodu, opatrenie im komplikuje cestu do práce (video)

Vrbovčania protestovali proti zatvoreniu hraničného priechodu, opatrenie im komplikuje cestu do práce (video)

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – V pondelok 5. júla sa na česko-slovenskom hraničnom priechode vo Vrbovciach (okres Myjava) protestovalo. Miestnym obyvateľom sa nepáčilo, že slovenská polícia sa rozhodla uzavrieť tamojší hraničný priechod, ktorý spája Vrbovce s českou obcou Velká nad Veličkou. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval web nazahori.sk.


Polícia zatvorila od pondelka 5. júla viacero menších hraničných priechodov, zatiaľ čo na tých ostatných kontroluje väčšinu cestujúcich prichádzajúcich na Slovensko. Miestnym obyvateľom vadí, že uzavreli práve ich najbližší hraničný priechod.


„Niekto v Bratislave možno tento hraničný priechod považuje za bezvýznamný, ale pre nás v regióne je tento priechod naozaj významný,“ povedal starosta obce Dušan Eliáš pre spomínaný web.

Na proteste sa zúčastnilo približne 300 ľudí, zaobišiel sa bez incidentov. Protestujúci, ktorí pracujú v Česku len pár kilometrov za hranicou alebo majú deti, ktoré navštevujú školy za hranicami, musia teraz urobiť obchádzku cez hraničný priechod Holíč – Hodonín, ktorá je dlhá viac ako 80 kilometrov.

Na dennej báze musia túto trasu absolvovať dvakrát. Tamojší obyvatelia preto žiadajú, aby bol hraničný priechod opätovne otvorený.

Viac k témam: hraničný priechod, Koronavírus, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrbovčania protestovali proti zatvoreniu hraničného priechodu, opatrenie im komplikuje cestu do práce (video) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top