Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> POZRI SI KRÁSNY ADVENTNÝ VENIEC V OBCI NOVOSAD

POZRI SI KRÁSNY ADVENTNÝ VENIEC V OBCI NOVOSAD

Advent je čas očakávania narodenia Ježiša Krista. Je to čas, kedy sa môžeme pripraviť na významnú udalosť a to sú Vianoce. V mnohých krajinách nevenujú veľkú pozornosť adventu, pretože nedokáže priniesť komerčný úspech. Ale v našej krajine, v niektorých regiónoch sa spája advent s rôznymi aktivitami, zvykmi a tradíciami.

A preto ako poslankyňa obecného zastupiteľstva som prišla s myšlienkou vyrobiť veľký adventný veniec pre Obecným úradom.
Bola to riadna fuška.
byt-01
Doniesla som náčrt, pán poslanec Pajtáš vyrobil konštrukciu z odpadu, ktorý stál za Obecným úradom a spoločne so ženami sme veniec vyzdobili. Výsledok ma teší pri srdci.
27. novembra tento veniec posvätil miestny rímskokatolícky farár  Mgr. Petrigal a zapálila sa prvá adventná sviečka.
Touto cestou by som sa chcela poďakovať kolegovi poslancovi Pajtášovi, terénnym sociálnym  pracovníčkam p.Maďarovej a Takáčovej, mojej rodine, ktorí sa podieľali na výrobe venca, ale najväčšia vďaka patrí starostovi Mgr. Jastrabovi, ktorý mi umožnil tento projekt uskutočniť a samozrejme finančné podporiť.
byt-02
Okrem venca pripravujeme v tomto období rôzne podujatia, ktoré sú veľmi dôležité pre duchovný život občana obce.
4.decembra k nám prichádza Mikuláš, ktorý spolu s deťmi vyzdobia vianočný stromček. Krásne podujatie Vianočné pastorále, kde vystúpia deti z materskej škôlky, základnej školy, domáca folklórna skupina Omladzina a iné folklórne skupiny z okolitých obci.
byt-00
byt-03
Teší ma, že pred Vianocami konečne začnú ľudia rozmýšľať aj nad tým, čo je zmysel života. Spomenú si v tom zhone na význam pokoj rodiny, na medziľudské vzťahy.
Preto adventné obdobie je veľmi významné v živote občana. Priala by som si, aby to takto cítili všetci naši občania a aj tí, ktorí budú prechádzať okolo a budú obdivovať náš adventný veniec.


Autor: p.poslankyňa Levická
Foto: obec Novosad

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top