Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> POZRI SI KRÁSNY ADVENTNÝ VENIEC V OBCI NOVOSAD

POZRI SI KRÁSNY ADVENTNÝ VENIEC V OBCI NOVOSAD

Zdieľaj tento článok
Advent je čas očakávania narodenia Ježiša Krista. Je to čas, kedy sa môžeme pripraviť na významnú udalosť a to sú Vianoce. V mnohých krajinách nevenujú veľkú pozornosť adventu, pretože nedokáže priniesť komerčný úspech. Ale v našej krajine, v niektorých regiónoch sa spája advent s rôznymi aktivitami, zvykmi a tradíciami.

A preto ako poslankyňa obecného zastupiteľstva som prišla s myšlienkou vyrobiť veľký adventný veniec pre Obecným úradom.
Bola to riadna fuška.
byt-01
Doniesla som náčrt, pán poslanec Pajtáš vyrobil konštrukciu z odpadu, ktorý stál za Obecným úradom a spoločne so ženami sme veniec vyzdobili. Výsledok ma teší pri srdci.
27. novembra tento veniec posvätil miestny rímskokatolícky farár  Mgr. Petrigal a zapálila sa prvá adventná sviečka.
Touto cestou by som sa chcela poďakovať kolegovi poslancovi Pajtášovi, terénnym sociálnym  pracovníčkam p.Maďarovej a Takáčovej, mojej rodine, ktorí sa podieľali na výrobe venca, ale najväčšia vďaka patrí starostovi Mgr. Jastrabovi, ktorý mi umožnil tento projekt uskutočniť a samozrejme finančné podporiť.
byt-02
Okrem venca pripravujeme v tomto období rôzne podujatia, ktoré sú veľmi dôležité pre duchovný život občana obce.
4.decembra k nám prichádza Mikuláš, ktorý spolu s deťmi vyzdobia vianočný stromček. Krásne podujatie Vianočné pastorále, kde vystúpia deti z materskej škôlky, základnej školy, domáca folklórna skupina Omladzina a iné folklórne skupiny z okolitých obci.
byt-00
byt-03
Teší ma, že pred Vianocami konečne začnú ľudia rozmýšľať aj nad tým, čo je zmysel života. Spomenú si v tom zhone na význam pokoj rodiny, na medziľudské vzťahy.
Preto adventné obdobie je veľmi významné v živote občana. Priala by som si, aby to takto cítili všetci naši občania a aj tí, ktorí budú prechádzať okolo a budú obdivovať náš adventný veniec.


Autor: p.poslankyňa Levická
Foto: obec Novosad
Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooperDr. MartinCooper
Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top