Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Historická promenáda v Leviciach a ďalšie projekty sa uchádzajú o granty

Historická promenáda v Leviciach a ďalšie projekty sa uchádzajú o granty

NITRA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Osem projektov z Nitrianskeho kraja sa uchádza o granty Nadácie VÚB. Uspieť môžu štyri z nich. Projekt s najvyšším počtom hlasov získa podporu do výšky 10 000 eur a ďalšie tri projekty dostanú granty do 5 000 eur. Za projekty možno hlasovať do 9. decembra na stránke www.komunitnegranty.sk. Agentúru SITA o tom za nadáciu informoval Tomáš Turčan.


Historická promenáda v Leviciach

Mesto Levice sa do grantového programu zapojilo s projektom obnovy historickej promenády. V roku 2016 v zarastenom priestore v centre mesta náhodne objavili staré a vzácne cudzokrajné dreviny.


V spolupráci s historikmi sa podarilo nájsť dokumenty, ktoré dokazujú prítomnosť prvého mestského parku – historickej promenády. Zanikla po druhej svetovej vojne. Cieľom projektu je prinavrátiť tejto lokalite výnimočnosť a vytvoriť náučný chodník s posedením, ktorý bude odrazom histórie mesta.

Včelárstvo, ihriská a športový areál

Ďalší projekt je zameraný na včelárstvo v Golianove pri Nitre. Každá trieda miestnej školy si adoptuje úľ. Vďaka projektu deti spoznajú život včiel a ako odmenu získajú medovú desiatu po celý rok.

Tlmače by chceli vybudovať v mestskom parku plážové volejbalové a petang ihriská, ktoré budú spolu s exteriérovými fitness prvkami tvoriť priestor pre športové a voľnočasové aktivity obyvateľov.

V Šuranoch chcú revitalizovať chátrajúci športový areál, v Komárne by radi vytvorili komunitnú záhradu.

Viac k témam: Golianovo, grant, Levice, Nadácia VÚB
Zdroj: Webnoviny.sk – Historická promenáda v Leviciach a ďalšie projekty sa uchádzajú o granty © SITA Všetky práva vyhradené.


Top