Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kandidát na primátora Hlohovca napadol voľby na ústavnom súde

Kandidát na primátora Hlohovca napadol voľby na ústavnom súde

HLOHOVEC 27. novembra (WebNoviny.sk) – Výsledok volieb primátora v Hlohovci napadol na Ústavnom súde SR kandidát Oliver Pestún, ktorý získal len o 32 hlasov menej ako zvolený primátor Miroslav Kollár. Vyplýva to zo zverejnenej ústavnej sťažnosti.


Podľa zverejnených výsledkov volieb získal Miroslav Kollár 2 610 hlasov, druhý v poradí Oliver Pestún 2 578 hlasov.


Kollár najprv priznal prehru

Kollár ešte v priebehu volebnej noci zverejnil vyhlásenie, v ktorom priznal prehru vo voľbách, konečný výsledok bol ale iný.

Za nesprávne informácie sa neskôr ospravedlnil. Pestún uviedol ústavnému súdu aj túto skutočnosť. „Sťažovateľ preto týmto napáda výsledok volieb, správnosť spočítania hlasovacích lístkov, ako aj posúdenie neplatných hlasovacích lístkov za platné a platných hlasovacích lístkov za neplatné jednotlivými okrskovými volebnými komisiami a žiada Ústavný súd SR o ich preverenie a prepočítanie, keďže existuje dôvodná pochybnosť o správnosti spočítania platných odovzdaných hlasov pre kandidátov na primátora mesta Hlohovec,“ píše sa v sťažnosti.

Desiatky sťažností na neústavnosť

Podľa sťažovateľa je nezrovnalosť medzi oficiálnymi výsledkami volieb a medzi spočítaním zo strany volebného štábu jeho súpera. Ústavnému súdu navrhol vyhlásiť voľby primátora mesta Hlohovec za neplatné, ten musí o sťažnosti rozhodnúť do 90 dní.

Ústavný súd dostal v súvislosti s komunálnymi voľbami desiatky sťažností na ich neústavnosť a nezákonnosť. Z Trnavského kraja okrem Hlohovca aj z obcí Pečeňady a Prašník (okres Piešťany), z obce Zavar (okres Trnava) či Sládkovičova (okres Galanta).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne voľby 2018 na Slovensku

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, Miroslav Kollár, Oliver Pestún, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidát na primátora Hlohovca napadol voľby na ústavnom súde © SITA Všetky práva vyhradené.


Top