Ste tu
Home > Šport > HÁDZANÁRSKA SEZÓNA ZAČALA UŽ AJ MLADŠÍM ŽIAKOM

HÁDZANÁRSKA SEZÓNA ZAČALA UŽ AJ MLADŠÍM ŽIAKOM

V posledných dňoch odštartoval súťažný kolotoč mladším a starším dorastencom hádzanárskeho klubu MHK Slavoj Trebišov. Dňa 12. marca sa k nim pripojili aj mladší žiaci, ktorí absolvovali hneď niekoľko stretnutí.


Ešte pred samotným zápasom s prvým súperom sa v stredu, 9. marca uskutočnila predohrávka medzi oboma tímami mladších žiakov, keďže sú rozdelení do tímu “A” a tímu “B”. Toto zápolenie vyhrali mladší žiaci z tímu “A” o sedem gólov, keď si pripísali triumf 21:14.


Sezóna odštartovala už aj mladším žiakom.
Sezóna odštartovala už aj mladším žiakom.

hádzaná 3

Sezóna odštartovaná výhrou i prehrou

Tím “A”, ktorý sa postavil proti súperovi z Levoče, dokázal v prvom zápase jasne preukázať svoju kvalitu a rivalovi nedal najmenšiu šancu, hoci po prvej polovici hry Levočania vyhrávali o jeden gól v pomere 9:10. Potom však nastal obrat a naši už nenechali nič na náhodu. Potvrdili svoju kvalitu a zápas dotiahli do víťazného konca. Vyhrali 25:12, súper im v druhom polčase strelil len dva góly.

Sezóna v podaní "A" tímu mladších žiakov skončila jednoznačnou výhrou
Sezóna v podaní “A” tímu mladších žiakov skončila jednoznačnou výhrou

Mladší žiaci “A” – MHK Slavoj Trebišov 25:12 Levoča
Zostava: Ceľuch – Karvaš, Hniďák, Tomko, Bortňák, Kereštan, Ovšanka, Toropila, Semko, Pačuta, Farkaš, Németh, Ostrožovič, Gubanič


Prehrou začala sezóna pre “B” tím mladších žiakov, ktorí vo vyrovnanom zápase napokon podľahli rovnakému súperovi z Levoče 15:17. Sama trénerka priznala, že zápas bol vyrovnaný a o body sa mladší žiaci pripravili nepremenenými sedemmetrovými hodmi a zahodením veľkého množstva šancí. Dúfame, že najbližšie už aj “B” tím mladších žiakov dokáže vyhrať.

"B" tím mladších žiakov vo svojom zápolení s Levočou ťahal za kratší koniec.
“B” tím mladších žiakov vo svojom zápolení s Levočou ťahal za kratší koniec.

Mladší žiaci “B” – MHK Slavoj Trebišov 15:17 Levoča
Zostava: Demjan – Karvaš M., Kozel, Breda, Szoke, Bortňáková, Szathmáry, Rohaľová, Zozulinec, Vernus, Andrejko, Lejba, Karvaš Š., Maženský


Pred nami je netradičný hádzanársky týždeň

Rozbehnutá sezóna pokračuje. Už dnes sa naši mladší a starší dorastenci predstavia v predohrávke na palubovke veľkého konkurenta – Tatrana Prešov. V piatok, 18. marca sa stretnú družstvá žiakov, pričom sa predstavia už aj starší žiaci a to na domácej palubovke proti hráčom Košíc. Jednotlivé zápasy začínajú o 15.00, 16.00 a 17.00 hod.

Víkend bude patriť turnaju veteránskych družstiev mužov a žien za účasti viacerých tímov z celej SR. Proti trebišovským mužom nastúpia konkurenti zo Sečoviec, Holíča a Košíc, ženy si zmerajú sily so Stupavou, Vrútkami a Prešovom. Turnaj začína už v sobotu, 19. marca 2016 o 9:30 otváracím zápasom, v ktorom proti sebe nastúpia ženy z Trebišova a Stupavy.


Top