Ste tu
Home > Spravodajstvo > V SOMOTORE ODHALILI NELEGÁLNU PÁLENICU

V SOMOTORE ODHALILI NELEGÁLNU PÁLENICU

pálenica

V obci Somotor (okres Trebišov) objavili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy. Muž, ktorý vlastnil pálenicu colníkom tvrdil, že stovky litrov nelegálne vypáleného alkoholu má pre vlastnú spotrebu.


Pálenica v priestoroch bývalého družstva

Colníci z KÚFS kontrolovali areál bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Somotor v okrese Trebišov. Podľa získaných informácií sa tam mal nelegálne vyrábať lieh bez povolenia.


V jednej z budov skutočne našli nelegálnu pálenicu, ktorá bola v prevádzke aj s obsluhou. Jozef P. (61) z Kráľovského Chlmca colníkom vysvetlil, že v budove je zariadenie na výrobku liehu o objeme cca 180 litrov a lieh si páli pre svoju osobnú spotrebu. Bez povolenia. Sklad bol prispôsobený na pálenie tak, že z neho vystupoval trubkový vývod na paru a ďalší rúrový vývod na výpalky smeruje do žumpy za objektom.

pálenica
pálenica
Až 46 000 litrov kvasu

Ďalej sa v areáli nachádzal sklad na riedenie a fľašovanie vypáleného liehu baleného v rôznych nádobách v rozsahu od 1 až 30 litrov rôznej liehovitosti a príchute. Na ďalších dvoch miesta bolo uskladnených cca 11 000 a 35 000 litrov ovocného kvasu v rôznych veľkokapacitných nádržiach. Jozef P. tieto priestory ukázal colníkom dobrovoľne. Tvrdil, že kvas nie je jeho ale Zoltána V., o tom kde je majiteľ kvasu vedomosti nemal.

Nakoniec Jozef P. vydal colníkom dobrovoľne 450 litrov liehu rôznej liehovitosti od 52% do 68% a 46 000 litrov kvasu, z ktorého by bolo možné vypáliť cca 5 000 litrov 60% alkoholu. V prípade dokázania viny hrozí odňatie slobody až na 2 roky.


Zdroj: Finančná správa


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top