Ste tu
Home > Správy > Extrémne mrazy v USA si vyžiadali najmenej 21 obetí, nemocnice ošetrujú ľudí s omrzlinami

Extrémne mrazy v USA si vyžiadali najmenej 21 obetí, nemocnice ošetrujú ľudí s omrzlinami

Zdieľaj tento článok

WASHINGTON 1. februára (WebNoviny.sk) – Extrémne mrazy, ktoré sužujú v týchto dňoch Spojené štáty, si vyžiadali už najmenej 21 obetí. Arktická zima postihla najmä americký Stredozápad a je najtuhšia za posledné desaťročia.


Deväťdesiat miliónov Američanov, teda približne tretina populácie, pocítila teploty mínus 17 stupňov Celzia a nižšie. Teploty v Chicagu klesli na mínus 30 stupňov Celzia, čo je menej než v niektorých častiach Antarktídy, v Severnej Dakote dokonca na mínus 37 stupňov Celzia.


Nezvyčajne chladné počasie zasiahlo celkovo až 250 miliónov Američanov. Nemocnice ošetrujú ľudí s omrzlinami a časť krajiny je paralyzovaná. Obete zahŕňajú bezdomovcov, ľudí, ktorí skolabovali v zime alebo nestihli prísť včas domov, ako aj obete dopravných nehôd spôsobených počasím.

Jeden muž v blízkosti Chicaga zomrel v pondelok po tom, čo doňho vrazil snežný pluh. Cez víkend však meteorológovia predpokladajú prudké oteplenie a varujú naopak pred rozsiahlymi záplavami. Pôvodný článok pochádza zo stránky www.bbc.com.

Viac k témam: Extrémne mrazy, mráz, zima
Zdroj: Webnoviny.sk – Extrémne mrazy v USA si vyžiadali najmenej 21 obetí, nemocnice ošetrujú ľudí s omrzlinami © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top