Ste tu
Home > Správy > Svet > Európska únia urobila kľúčový krok k zavedeniu COVID pasov

Európska únia urobila kľúčový krok k zavedeniu COVID pasov

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia členských štátov Európskej únie v rámci siete elektronického zdravotníctva sa dohodli na usmerneniach, v ktorých sa opisujú hlavné technické špecifikácie týkajúce sa implementácie systému digitálnych zelených osvedčení (tzv. COVID pasov).


Viac o téme: Koronavírus

Ako v tlačovej správe uviedla Európska komisia, je to kľúčový krok smerujúci k vytvoreniu potrebnej infraštruktúry na európskej úrovni.


Návrh takýchto osvedčení predstavila Európska komisia minulý mesiac. V rámci dohodnutých usmernení musia členské štáty urýchlene zaviesť potrebné technické riešenia na vnútroštátnej úrovni.

Výkonný orgán EÚ zdôrazňuje, aby sa „súbežne s prebiehajúcim legislatívnym procesom pokročilo v prípravách technického vykonávania s cieľom zabezpečiť zavedenie digitálnych zelených certifikátov v celej EÚ do júna 2021“.

Spomenuté dohodnuté špecifikácie upravujú napríklad mechanizmy kódovania informácií pomocou QR kódov, ktoré zabezpečia, aby všetky certifikáty, či už digitálne alebo papierové, bolo možné čítať a overovať ich pravosť v celej EÚ.

Viac k témam: COVID pas, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia urobila kľúčový krok k zavedeniu COVID pasov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top