Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Cyprus preradil Slovensko na zoznam zelených krajín, na letisku vás však môžu náhodne otestovať

Cyprus preradil Slovensko na zoznam zelených krajín, na letisku vás však môžu náhodne otestovať

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Cyprus zaraďuje Slovenskú republiku s platnosťou od štvrtka 24. júna medzi takzvané zelené krajiny. V tých je riziko nakazenia sa najmenšie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Pre cestujúcich, ktorí na Cyprus prichádzajú zo zelených krajín a strávili v nich najmenej 14 dní neplatia žiadne obmedzenia. Pred príletom na ostrov sa na nich vzťahuje len povinnosť vyplniť Cyprus Flight Pass formulár a v prípade vyzvania sa podrobiť náhodnému testovaniu ihneď na ostrov na náklady Cyperskej republiky. Rezort diplomacie ďalej upozorňuje, že deti mladšie ako 12 rokov sú z testovania vyňaté, musia však mať vyplnený Cyprus Flight Pass formulár.


Viac o téme: Koronavírus

„Upozorňujeme cestujúcich, že takzvaná Severo-cyperská turecká republika je územie, ktoré nie je uznané Slovenskou republikou. V prípade pobytu slovenských občanov na jej území im v prípade núdze nebude môcť byť poskytnutá oficiálna konzulárna pomoc a asistencia,“ dodáva ministerstvo zahraničných vecí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyprus preradil Slovensko na zoznam zelených krajín, na letisku vás však môžu náhodne otestovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top