Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth

Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 23. júna, 14:19


Okresný súd Bratislava I prijal obžalobu na Mariana Kočnera v kauze motáky. Rozhodol o tom v stredu na verejnom zasadnutí s tým, že hlavné pojednávanie vytýčil na 10. augusta.


Zmena kvalifikácie skutku

Súd zároveň zmenil kvalifikáciu žalovaného skutku z trestného činu marenia spravodlivosti na trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy.

V prípade by ako svedkovia mali vypovedať napríklad advokát Andrej Šabík alebo bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth.

Správy z väzby pre Tótha

Krajská prokuratúra v Trenčíne pôvodne podnikateľa, ktorý sa stredajšieho verejného zasadnutia nezúčastnil, obžalovala pre marenie spravodlivosti. Podľa orgánov činných v trestnom konaní totiž prostredníctvom svojho advokáta posielal z väzby správy Tóthovi, kde ho inštruoval, ako má vypovedať.

Ten však nakoniec vec oznámil polícii. Prokurátor po stredajšom verejnom zasadnutí konštatoval, že právna kvalifikácia sa môže v priebehu hlavného pojednávania ešte meniť.  Obhajca obžalovaného Michal Mandzák zase uviedol, že podľa názoru obhajoby skutok nie je trestným činom. Pri skutku krivej výpovede a krivej prísahy je podľa Trestného zákona prísnejšia trestná sadzba.

Kočner je momentálne právoplatne odsúdený v kauze televíznych zmeniek na trest 19 rokov väzenia. Obžalobu voči nemu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka po rozhodnutí Najvyššieho súdu SR opätovne prejedná Špecializovaný trestný súd.

Viac k témam: motáky, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top