Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Člen predsedníctva hnutia Progresívne Slovensko zaslal cirkvám otvorený list s výzvou na podporu očkovania

Člen predsedníctva hnutia Progresívne Slovensko zaslal cirkvám otvorený list s výzvou na podporu očkovania

5.7.2021 (Webnoviny.sk) – Člen predsedníctva hnutia Progresívne Slovensko (PS) Ondrej Prostredník doručil tento týždeň predstaviteľom cirkví a náboženských spoločností na Slovensku otvorený list s výzvou na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19.


Očkovaním za život

Ako informoval riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva, otvorený list s názvom „Očkovaním za život” vznikol z iniciatívy platformy Progresívni veriaci.


Viac o téme: Koronavírus

Autori v ňom apelujú na cirkvi a náboženské spoločnosti, aby využili svoj spoločenský vplyv na rozhodnú podporu očkovania.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„V minulosti sme boli svedkami rozhodných a širokých koalícií slovenských cirkví v rôznych témach deklarovaných ako ochrana života. Nazdávame sa, že ochrana života pred pandémiou ochorenia COVID-19 očkovaním si rovnako zasluhuje rozhodné verejné stanovisko predstaviteľov a predstaviteliek cirkví, napríklad aj formou pastierskych listov,” uviedol Prostredník.

Konšpirácie a dezinformácie

Autori v liste oceňujú doterajšie vyjadrenia cirkví na podporu očkovania. Vzhľadom na nízku zaočkovanosť a množstvo konšpirácií a dezinformácií v téme očkovania však očakávajú rozhodnejšie vystupovanie predstaviteľov a predstaviteliek cirkví a náboženských spoločností na podporu očkovania.

Pod listom sú okrem Prostredníka podpísaní producentka Zora Jaurová, teológ a starokatolícky kňaz Martin Kováč, teológ a publicista Miroslav Kocúr a literárny vedec a pedagóg Matúš Mikšík.

List podporilo ďalších 85 osobností z rôznych oblastí spoločenského života. Celé znenie listu je možné nájsť na webstránke https://ockovanie.progresivne.sk.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Člen predsedníctva hnutia Progresívne Slovensko zaslal cirkvám otvorený list s výzvou na podporu očkovania © SITA Všetky práva vyhradené.


Top