Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Najvyšší súd by sa mal do konca roka 2021 presťahovať do nových priestorov

Najvyšší súd by sa mal do konca roka 2021 presťahovať do nových priestorov

5.7.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) by sa mal do konca roka 2021 presťahovať do nových priestorov. Ako pre agentúru SITA vysvetlila Ivana Nittmannová z tlačového oddelenia NS SR, budova súdu na Župnom námestí v Bratislave je v „katastrofálnom havarijnom“ a technicky nevyhovujúcom stave.


„Je potrebné okamžité riešenie a následná rekonštrukcia, ktorá môže trvať niekoľko rokov. Rekonštruovať však nie je technicky možné za chodu súdu, a tak je sťahovanie sa nevyhnutnosťou,“ doplnila.


V budove na Župnom námestí bude do konca roka sídliť aj novovzniknutý Najvyšší správny súd SR (NSS SR). Fungovať by mal na druhom a treťom poschodí, kde predtým sídlilo Ministerstvo spravodlivosti SR. Aktuálne si však oba súdy hľadajú nové priestory samostatne a súdy by teda po novom roku nemali sídliť v jednom objekte.

„Na Námestí SNP zostane obchodné kolégium, no budeme musieť nájsť aj ďalšie priestory. Čo sa týka trestnoprávneho kolégia, riešenie týkajúce sa zabezpečenia pojednávaní máme predbežne dohodnuté s predsedom Krajského súdu v Bratislave. Kolégium bude mať k dispozícii pojednávaciu miestnosť v Justičnom paláci. Je tam aj väznica či justičná stráž, takže budú splnené všetky podmienky,“ uzavrela Nittmannová.

Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd by sa mal do konca roka 2021 presťahovať do nových priestorov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top