Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Advokáta z akcie Apač opäť zadržali, komora bude prípad pozorne sledovať

Advokáta z akcie Apač opäť zadržali, komora bude prípad pozorne sledovať

11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vzhľadom na opätovné zadržanie advokáta Martina R. po zásadnom rozhodnutí Ústavného súdu SR a aj prihliadajúc na aktuálnu situáciu v bezpečnostných zložkách bude Slovenská advokátska komora (SAK) dianie v tejto veci starostlivo sledovať. SAK to konštatuje vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa komory Alexandra Donevová.


Prvýkrát ho zadržali v 2019

Martina R. zadržali vo štvrtok 10. júna spolu s ďalším advokátom Alexandrom F. Podľa medializovaných informácii sú obvinení zo založenia, zosnovania, podpory zločineckej skupiny, vydierania a krivej výpovede a prísahy.


Polícia prvýkrát zadržala advokáta Martina R. v októbri 2019 v rámci akcie Apač. Počas nej zadržali spolu 13 obvinených, ktorí mali byť členmi bratislavskej skupiny takáčovcov. Špecializovaný trestný súd advokáta spolu s ďalšími obvinenými vzal do väzby 30. októbra 2019.

Na slobode bol až od mája

Na slobodu sa dostal až v polovici mája tohto roku rozhodnutím Ústavného súdu SR. SAK vtedy rozhodnutie privítala s tým, že každé trestné stíhanie advokáta súvisiace s výkonom jeho profesie v sebe obsahuje aj mraziaci účinok pre ostatných advokátov poskytovať pomoc v prospech klienta, a tým oslabuje dôveru v právny štát.

Zároveň prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal už koncom apríla na Špecializovaný trestný súd v Pezinku na Martina R. obžalobu pre skutky založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu krivej výpovede a krivej prísahy, spáchaného formou účastníctva a zločinu vydierania.

Viac k témam: akcia Apač, takáčovci, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Advokáta z akcie Apač opäť zadržali, komora bude prípad pozorne sledovať © SITA Všetky práva vyhradené.


Top