Ste tu
Home > Správy > Svet > Zostrelenie amerického dronu Iránom ovplyvní aj leteckú dopravu, aerolinky menia trasy liniek

Zostrelenie amerického dronu Iránom ovplyvní aj leteckú dopravu, aerolinky menia trasy liniek

Zdieľaj tento článok

DUBAJ 21. júna (WebNoviny.sk) – Letecké spoločnosti začali odkláňať lety, ktoré majú trasy ponad Hormuzský prieliv ležiaci medzi Perzským zálivom a Ománskym zálivom. Dôvodom je štvrtkové zostrelenie amerického dronu zo strany Iránu.


Lety z tohto dôvodu presmerovala už austrálska letecká spoločnosť Qantas aj holandský národný dopravca KLM. Predpokladá sa, že s podobným oznámením prídu aj ďalšie svetové aerolinky.


Iránske Revolučné gardy vo štvrtok ráno informovali, že zostrelili americký dron RQ-4 Global Hawk. Podľa ich údajov sa tak stalo v iránskom vzdušnom priestore. Americká armáda naopak uviedla, že ho zostrelili v medzinárodnom vzdušnom priestore neďaleko Hormuzského prielivu.

Zostrelenie zároveň označila za “nevyprovokovaný útok“. Americký prezident Donald Trump v noci na piatok schválil odvetné útoky voči Iránu, svoje rozhodnutie však na poslednú chvíľu zmenil.

Viac k témam: dron RQ-4 Global Hawk, Iránske revolučné gardy, Ománsky záliv, Qantas, zostrelený dron
Zdroj: Webnoviny.sk – Zostrelenie amerického dronu Iránom ovplyvní aj leteckú dopravu, aerolinky menia trasy liniek © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top