Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Znášik odovzdal potrebný počet podpisov, nespĺňa však podmienku pre kandidatúru na prezidenta

Znášik odovzdal potrebný počet podpisov, nespĺňa však podmienku pre kandidatúru na prezidenta

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Radovan Znášik v utorok odovzdal do Národnej rady SR petičné hárky s viac ako 17 200 podpismi občanov potrebných pre kandidatúru na prezidenta SR. Hárky s podpismi odovzdal aj napriek tomu, že v deň konania prvého kola volieb nebude spĺňať podmienku 40 rokov veku. Ako v utorok povedal, hárky odovzdal preto, aby podpísaní ľudia vedeli, že nebudú zneužité.


“Viem, že 16. marca sa nebudem môcť uchádzať o funkciu,” uviedol s tým, že podľa neho je poľutovaniahodné, že sa tak predseda Národnej rady SR rozhodol, lebo mohol voľby vypísať aj na neskorší termín, aby mal v danom čase Znášik vekovú podmienku splnenú. Dodal, že predsedu NR SR Andreja Danka dvakrát informoval o tom, že podpisy ma vyzbierané.


“Ústava hovorí, kedy má byť najneskorší termín volieb, a to je 60 dní pred uplynutím funkčného obdobia úradujúceho prezidenta. Najneskorší termín je 15. apríl. Ja som narodený 11. apríla,” priblížil.

Zároveň uviedol, že uvažuje, že sa obráti na ústavný súd. Podľa neho boli porušené jeho práva. “Porušil ich tým, že nevypísal termín volieb tak, ako som si to ja želal,” uviedol.

Viac k témam: Národná rada SR, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Znášik odovzdal potrebný počet podpisov, nespĺňa však podmienku pre kandidatúru na prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.


Top