Ste tu
Home > Spravodajstvo > ŽLTAČKA NEUSTUPUJE, TRPÍ HLAVNE OKOLIE SEČOVIEC

ŽLTAČKA NEUSTUPUJE, TRPÍ HLAVNE OKOLIE SEČOVIEC

Zdieľaj tento článok

Trebišovom a jeho širším okolím už hodnú dobu otriasa epidémia žltačky, ktorá sa na východe Slovenska začala šíriť z prostredia Sobraniec.


Aj napriek tomu, že výstrahy Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trebišove prichádzajú v pravidelných intervaloch a apelujú najmä na zvýšené dodržiavanie osobnej hygieny, nezaberajú dostatočne.


Počet chorých narástol

Podľa informácií, ktoré zverejnil denník Korzár sa výskyt žltačky typu A u obyvateľov nášho regiónu zvýšil mesačne o 11 prípadov. Zatiaľ čo v auguste bolo potvrdených 47 prípadov, v septembri to už bolo o 11 viac.

V súčasnosti sa nahlasované ochorenia vyskytujú predovšetkým v okolí mesta Sečovce. RÚVZ tam vydal zákaz uskutočňovania hromadných podujatí ešte 9. septembra a ten platí dodnes.

žltačka
Žltačka neustupuje, RÚVZ apeluje na zvýšenú hygienu

Panika sa šíri cez sociálne siete

Na sociálnych sieťach sa so železnou pravidelnosťou objavujú poplašné správy varujúce pred výskytom žltačky v našom meste. Najnovší príspevok sa týka správy o tom, že žltačka sa vyskytuje už aj v Trebišove, konkrétnejšie bol jej výskyt potvrdený v miestnom hypermarkete, u predavačky.

Správa z dielne MO Kotleba ĽSNS hlási aj to, že podľa ich informácií sa žltačka vyskytuje aj v osade.


Zdroj: Denník Korzár

Zdieľaj tento článok

Top