Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vyšetrovateľ NAKA navrhol v prípade športovej korupcie až 19 dohôd o vine a dve obžaloby

Vyšetrovateľ NAKA navrhol v prípade športovej korupcie až 19 dohôd o vine a dve obžaloby

BRATISLAVA 25. februára (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry skončil prípravné konanie v prípade športovej korupcie, ktorú polícia vyšetrovala v rámci akcie “Delegát”.


Vzniesli desiatky obvinení

Ako ďalej polícia informuje na sociálnej sieti, v prípade vzniesli 21 obvinení. Vyšetrovateľ teraz predložil prokurátorovi návrhy na začatie konania o vine a treste u 19 obvinených, u dvoch osôb bol predložený návrh na podanie obžaloby.


Národná Kriminálna agentúra ešte v júli minulého roku vykonala v súčinnosti so Slovenským futbalovým zväzom v Banskej Bystrici akciu zameranú na rozhodcov aj zástupcov futbalových klubov.

Úplatky v stovkách eur

“Sedemdesiat policajtov z NAKA a zo Strednej odbornej školy Policajného zboru z Pezinku obsadili priestory v Banskej Bystrici, kde sa konal seminár futbalových rozhodcov,” informovala vtedy polícia s tým, že akcia súvisela s rozhodovaním na futbalových zápasoch v pôsobnosti Stredoslovenského futbalového zväzu (SSFZ).

Hlavní rozhodcovia, asistenti rozhodcov a delegáti si na osobných stretnutiach podľa polície nechali sľúbiť a následne prijímali úplatky dvesto až tisíc eur od predstaviteľov futbalových klubov za ovplyvňovanie výsledkov futbalových zápasov.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR, športová korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovateľ NAKA navrhol v prípade športovej korupcie až 19 dohôd o vine a dve obžaloby © SITA Všetky práva vyhradené.


Top