Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vodič nákladiaka nedal prednosť cyklistovi, ten zraneniam v nemocnici podľahol (foto)

Vodič nákladiaka nedal prednosť cyklistovi, ten zraneniam v nemocnici podľahol (foto)

Zdieľaj tento článok

25.6.2021 (Webnoviny.sk) – V poradí deviatou tohtoročnou obeťou dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je 63-ročný cyklista z Bánoviec nad Bebravou.


Utrpel vážne zranenia

Pri štvrtkovej podvečernej dopravnej nehode na Hrežďovskej ulici po zrážke nákladným vozidlom utrpel vážne zranenia, ktorým v piatok ráno v nemocnici podľahol. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.


Podľa doterajších zistení 49-ročný vodič nákladného vozidla Iveco vychádzal z firmy smerom na Hrežďovskú ulicu a následne doľava na Trenčiansku ulicu.

Prítomný bol aj súdny znalec

„Vodič nákladného vozidla nedal prednosť cyklistovi a zrazil ho. Cyklista po zrážke spadol na vozovku a utrpel vážne zranenia, ktorým v ranných hodinách podľahol. Vodič Iveca bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania. Nebohému bude odobratá krv pri súdnej pitve,” uviedla polícia.

V predmetnej veci je začaté trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia. „Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania,” dodala polícia.

Viac k témam: cyklista, dopravná nehoda, nákladné auto, tragická dopravná nehoda, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič nákladiaka nedal prednosť cyklistovi, ten zraneniam v nemocnici podľahol (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top