Ste tu
Home > Spravodajstvo > VLÁMAL SA DO DOMU, LEBO CHCEL PENIAZE, CIGARETY A NIEČO VYPIŤ

VLÁMAL SA DO DOMU, LEBO CHCEL PENIAZE, CIGARETY A NIEČO VYPIŤ

V južných končinách nášho okresu došlo počas uplynulých dní k prepadnutiam. Mladí páchatelia sa činili v obci Leles a v Čiernej nad Tisou. 

Chcel peniaze, cigarety a vypiť

Košický policajný hovorca Alexander Szabó informoval o kurióznom vlámaní sa do rodinného domu v obci Leles (okres Trebišov) Útočník prepadol 58-ročného muža. Stiahol ho z postele a napadol ho. Chcel peniaze, cigarety a niečo vypiť. Podľa dostupných informácií zverejnených na stránke Korzár, muž odišiel s desiatimi eurami, cigaretami a dvoma cigarami.

Našťastie, prepadnutý muž neutrpel zranenia, ktoré by vyžadovali ošetrenie lekára. V prípade dokázania viny hrozí v tomto prípade páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Tínedžeri (15 a 16) prepadli 57-ročného muža

Z lúpeže obvinili aj dvojicu tínedžerov (15 a 16), žiakov špeciálnej školy. Starší už bol raz trestaný. Na Železničnej ulici v Čiernej nad Tisou prepadli muža (57). Zobrali mu cigarety a päť eur, prepadnutý muž vyviazol bez zranení. Dvojici obvinených by v tomto prípade hrozilo 3 až 8 rokov za mrežami, no v prípade mladistvých sa znižuje trestná sadzba na polovicu.

Zdroj: Korzár
Foto: Ilustračné

Top