Ste tu
Home > Kultúra > BLÍŽI SA HALLOWEENSKY VEČER TEKVICOVÝCH STRAŠIDIEL

BLÍŽI SA HALLOWEENSKY VEČER TEKVICOVÝCH STRAŠIDIEL

Halloween v Trebišove
Zdieľaj tento článok

Halloween. Sviatok, ktorý má svoj pôvod v Írsku, kde sa pôvodne oslavoval ako pohanský nový rok, no možno sa stretnúť aj s označením predvečeru sviatku všetkých svätých sa nezadržateľne blíži. Viacerí z nás ho poznajú najmä z filmov americkej produkcie, ktoré ho zobrazujú ako deň, respektíve večer, kedy deti oblečené do rôznych strašidelných masiek chodia od domu k domu, koledujú a ako odmenu dostávajú rôzne sladkosti. V našom meste však bude mať tento deň trošku inú príchuť!


Halloweensky strašidelný večer odštartuje svetelným sprievodom

Mestské kultúrne stredisko už tradične usporadúva halloweensky večer tekvicových strašidiel. Jeho tohtoročná edícia však začne trošku netradične – svetelným sprievodom v strašidelných maskách. Halloweenske šialenstvo vypukne už vo štvrtok, 29. októbra o 16:30, pri KaSS, kde sa sprievod začína. Svetielkujúce strašidlá svoju púť ukončia až pri MsKS!


Súťaž o najvýnimočnejšiu tekvicu

Samozrejmou súčasťou a hlavným symbolom tohto sviatku sú vyrezávané tekvice, v západnom svete známe ako Jack O´Lantern. Trebišovčania môžu svoje diela priniesť v dňoch 27. až 28. októbra do MsKS a vyhodnotenie súťaže bude prebiehať práve počas Halloweenskeho večera tekvicových strašidiel. Po skončení bohatého programu plného rôznych súťaží, počas ktorého sa dozvieme čia tekvica je tá víťazná je naplánované premietanie strašidelného filmu režiséra Tima Burtona s názvom Mŕtva nevesta Tima Burtona so začiatkom o 18:00.

FOTO: Ilustračné

Aký máš názor na slávenie Halloweenu v našich zemepisných šírkach? Povedz nám to v komentároch pod článkom!

Zdieľaj tento článok

Top