Ste tu
Home > Spravodajstvo > VLAKY PREMÁVAJÚ PO NOVOM

VLAKY PREMÁVAJÚ PO NOVOM

Blížiace sa obdobie Veľkej noci bolo jedným z faktorov, ktoré zapríčinili úpravu cestovného poriadku. Viaceré vlaky na východe Slovenska premávajú po novom.


Zmeny, ktoré nastali od nedele 28. februára sa dotkli odchodov a príchodov osobných vlakov na siedmich regionálnych linkách východného Slovenska. Podľa informácií zmeny pomôžu lepšiu nadväzovať hlavne na piatkové a nedeľné rýchliky spájajúce Košice, Prešov a Humenné s Bratislavou.Osobné vlaky budú podľa štátneho osobného dopravcu lepšie nadväzovať na piatkové a nedeľné posilové rýchliky spájajúce Košice, Prešov a Humenné s Bratislavou.


Denník Korzár píše, že nové alebo upravené prípoje k rýchlikom 1602/1603 Šarišan alebo 1604/1605 Chopok môžu cestujúci využiť na trasách do Lipian, Prešova, Humenného, Medzilaboriec, Bardejova, Čiernej nad Tisou a Stakčína.

Zmeny v cestovnom poriadku si môžeš detailne pozrieť TU

Dva rýchliky na Veľkú Noc

ZSSK zareagovala aj na blížiace sa sviatky. Do nového cestovného poriadku boli zaradené aj dva nové posilové rýchliky v čase veľkonočných sviatkov, čo je odpoveďou na zvýšený záujem o cestovanie diaľkovými vlakmi.


Zdroj: Korzár, ŽSR
Foto: Daniel Fekete


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top